BLOG

BAMBU DOS Demo Day Ödülleri Sahiplerini Buldu

Pin it Share Tweet   12 Ocak 2022 

OYUNUN KURALLARI BAMBU’DA YAZILIYOR

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı (DEPARK) ve Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (DETTO) bünyesinde kurulan Bambu Hızlandırma ve Ön Kuluçka Merkezi tarafından Bambu DOS Demo Day Ekinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte, Türkiye’de oyun sektörüne yön veren isimler genç girişimcilerin oyun fikirlerini değerlendirdi.

 

Bambu Hızlandırma ve Ön Kuluçka Merkezi dijital oyun alanında faaliyet gösteren girişimci adaylarına eğitim ve ticarileşme konusunda mentorluk desteği sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, Ruby Games, Masomo Gaming, VL Media firmaları ve Dokuz Eylül Üniversitesi akademisyenleri ile birlikte oyun hızlandırma programı düzenledi. 

Program kapsamında; Hyper-Causal, Casual,  Indie ve Bağımsız Oyun alanlarında, programı tamamlayan ve oyun geliştirme aşamasında olan 39 kişinin oluşturduğu 10 ekip, Demo Day etkinliğinde fikirlerini Türkiye’de oyun sektörüne yön veren isimlerin yer aldığı jüri karşısında sundu. 

DEÜ Rektörlüğü DESEM 15 Temmuz Şehitler Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte ilk 3’e giren projeler, ticarileşme yolunda destek almaya hak kazandı.


 

JÜRİ, OYUN SEKTÖRÜNE YÖN VEREN İSİMLERDEN OLUŞTU

 

Bambu Dijital Oyun Stüdyosu Hızlandırma Demo Day Etkinliği’nin jürisi ise Türkiye’de dijital oyun sektörüne yön veren isimlerden oluştu. Netmarble EMEA Yönetim Kurulu Başkanı ve Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özistek, Netmarble Oyun Tasarımcısı Altuğ Işığan, Ruby Game Studio Operasyon Direktörü Gökhan Sipahi, Masomo Gaming Ürün Müdürü Anıl Kiral, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Savaş Arslan, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Korkut Öztekin ve DEPARK Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Kökten Ulaş Birant, genç girişimcilerin projelerini titizlikle değerlendirdi. 

Etkinlik sonunda DEPARK’ta faaliyetlerini sürdüren The Pack Studios oyun şirketinden Cihan Tutum ve Doruk Ayar, girişimci adaylarıyla tecrübelerini paylaştı, genç girişimcilerin merak ettiği soruları yanıtladı.

 

İLK ÜÇE GİRENLER BELLİ OLDU

 

Bambu Dijital Oyun Stüdyosu Hızlandırma Demo Day Etkinliği’nde Süheyla Uygur, İrem Er ve Murat Uğur’dan oluşan Thunder Game ekibi birinci, Bilgehan Erten ve Musahan Sever’den oluşan Team Big Bang ikinci, Kaan Karavar, Tolunay Karavar ve Kerim Hakan Sırrı’dan oluşan Furtle Game ekibi üçüncü oldu. 

 

© Copyright 2019. All Right Reserved By DEPARK